Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej
- studia podyplomowe, szkolenia, kursy

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Państwo,

w związku z zakończeniem ostatnich zajęć realizowanych w ramach projektu „Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej – studia podyplomowe, szkolenia i kursy” pragniemy poinformować o planowanym otwarciu wszystkich zajęć organizowanych do tej pory. Studia podyplomowe, szkolenia i kursy planowo otwarte zostaną w najbliższym roku akademickim i realizowane będą na zasadach komercyjnych.

Bliższe informacje można będzie w najbliższym czasie uzyskać pod adresem mailowym: szkus@pk.edu.pl a w późniejszym terminie również na stronie internetowej WWW.szkus.pk.edu.pl w dziale Ogłoszenia. Serdecznie zapraszamy!

Zespół BPE

Szczegółowe informacje dot. kursów i szkoleń okresowych z zakresu Audytu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego znajdują się na stronie: www.audytbrd.pk.edu.pl.

Darmowa i bezpieczna platforma Linux dla zastosowań biurowych i obliczeniowych

Opis przedmiotu Rejestracja Materiały dla uczestników Harmonogram

Rejestracja na to szkolenie została już zakończona!

Celem szkolenia jest zapoznanie się z możliwościami darmowej i bezpiecznej platformy Linux jako alternatywy dla rozwiązań Microsoft w obszarze zastosowań naukowych, edukacyjnych i warsztatu pracy nowoczesnego inżyniera.

Długość szkolenia: 30 godz.

Termin kolejnej edycji: listopad 2011, następna: wiosna 2012

Rejestracja na kolejne edycje trwa w sposób ciagły.

Liczba edycji: 4

Tematyka i zakres szkolenia

Wprowadzenie do środowiska systemu operacyjnego Linux. Uczestnicy szkolenia poznają szerokie możliwości jego bogatego oprogramowania przeznaczonego do typowych zastosowań biurowych, edukacyjnych oraz obliczeń naukowych i inżynierskich. W drugiej części szkolenia przedstawiony zostanie system składu dokumentów i publikacji naukowych LATEX. Zajęcia ilustrowane będą dużą liczbą przykładów.

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenia adresowane są do wszystkich osób, które używają komputera zarówno do prac biurowych i edytorskich jak do obliczeń numerycznych i wizualizacji danych.

Szczególnie zapraszamy pracowników naukowych, nauczycieli, pracowników wydawnictw oraz inżynierów pragnących podnieść swoje kwalifikacje.

Co uzyska uczestnik szkolenia?

Uczestnik kursu zapozna się z systemem operacyjnym Linux oraz jego oprogramowaniem. Zdobędzie umiejętności składania tekstu tj. tworzenia dowolnych dokumentów tekstowych i tekstowo-graficznych np. artykułów, książek i multimedialnych prezentacji. Zapozna się także z oprogramowaniem służącym do obliczeń inżynierskich i naukowych oraz opanuje wybrane programy do tworzenia grafiki komputerowej.

Ramowy program szkolenia

Program szkoleń składa się z 30 godzin zajęć w laboratorium komputerowym i jest podzielony na 3 bloki tematyczne.

Metodyka prowadzenia zajęć

Zajęcia mają charakter teoretyczno-praktyczny. Omawiane problemy ilustrowane są dużą liczbą przykładów i ćwiczeń.

Miejsce szkolenia

Zajęcia odbywać się będą na terenie Politechniki Krakowskiej, Kraków ul. Warszawska 24 w sali komputerowej Instytutu Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej. Uczestnicy będą korzystali z najnowszego sprzętu komputerowego oraz wykorzystywali najnowsze oprogramowanie.

Kadra

Zajęcia prowadzone będą przez etatowych pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Krakowskiej, specjalizujących się w nauczaniu i praktycznym zastosowaniu platformy Linux.

Najczęściej czytane:

Projekt „Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej – studia podyplomowe, szkolenia, kursy” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany pod nadzorem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego