Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej
- studia podyplomowe, szkolenia, kursy

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Państwo,

w związku z zakończeniem ostatnich zajęć realizowanych w ramach projektu „Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej – studia podyplomowe, szkolenia i kursy” pragniemy poinformować o planowanym otwarciu wszystkich zajęć organizowanych do tej pory. Studia podyplomowe, szkolenia i kursy planowo otwarte zostaną w najbliższym roku akademickim i realizowane będą na zasadach komercyjnych.

Bliższe informacje można będzie w najbliższym czasie uzyskać pod adresem mailowym: szkus@pk.edu.pl a w późniejszym terminie również na stronie internetowej WWW.szkus.pk.edu.pl w dziale Ogłoszenia. Serdecznie zapraszamy!

Zespół BPE

Szczegółowe informacje dot. kursów i szkoleń okresowych z zakresu Audytu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego znajdują się na stronie: www.audytbrd.pk.edu.pl.

Wprowadzenie do programu Revit

Opis przedmiotu Rejestracja Materiały dla uczestników Harmonogram

Rejestracja na to szkolenie została już zakończona!

Celem szkolenia jest

Celem szkolenia jest wprowadzenie do BIM (Building Information Modelling) i pracy w programie Revit. Technologia BIM, polegająca na tworzeniu parametrycznego, trójwymiarowego modelu zintegrowanego z informacjami o elementach projektu, pozwala na zmianę sposobu projektowania - ze zorientowanego na rysunek - na zorientowany na projektowany obiekt. BIM może być stosowany do projektowania i zarządzania informacją na każdym etapie życia budowli od projektu wstępnego, architektonicznego, konstrukcyjnego, instalacyjnego, zarządzanie w trakcie budowy i eksploatacji, po remonty i wyburzenia.

Tematyka i zakres szkolenia

Środowisko programu i zasady pracy. Składniki i budowa modelu BIM. Modelowanie konstrukcji żelbetowej. Modelowanie budynku mieszkalnego. Tworzenie modelu terenu. Tworzenie rysunków z opisem, wymiarami i zestawieniami. Podstawy wizualizacji. Modelowanie bryłowe. Modelowanie parametryczne. Zasady tworzenia rodzin komponentów. Przykłady tworzenia rodzin. Projekty z wieloma wariantami. Projekty z uwzględnieniem czasu, projekty remontów. Praca grupowa. Wymiana plików. Podstawy analizy konstrukcji. Praca z rozszerzeniami programu.

Liczba godzin szkolenia: 48 godz.

Termin edycji: marzec 2011, następna w przyszłym roku

Rejestracja na kolejne edycje trwa w sposób ciągły.

Liczba edycji: 2

Do kogo adresowane jest szkolenie?

Szkolenie adresowane jest głównie do osób związanych projektowaniem w budownictwie - inżynierów budownictwa i architektów, informatyków zainteresowanych tematyką modelowania i programowania w budownictwie.

Co uzyska uczestnik szkolenia?

Znajomość podstaw technologii Building Information Modelling (BIM), przygotowanie do samodzielnej pracy w programie Revit i dalszego studiowania zaawansowanych zagadnień.

Ramowy program szkolenia

Modelowanie budynku mieszkalnego w programie Revit Architectural

Modelowanie konstrukcji budynku biurowego.

Rendering widoków i tworzenie animacji

Tworzenie rodziny komponentów architektonicznych na przykładzie okna

Zadania, Warianty, Etapy. Współdzielenie pracy w projekcie

;

Model analityczny. Praca z rozszerzeniami Revit.

Metodyka

Zajęcia prowadzone są w oparciu o projekty, które wykonuje każdy uczestnik kursu.

Miejsce zajęć.

Zajęcia prowadzone są w laboratorium komputerowym instytutu L5 PK wyposażonego w profesjonalny sprzęt i oprogramowanie firmy Autodesk.Kadra

Zajęcia prowadzą etatowi pracownicy PK o wieloletnim doświadczeniu dydaktycznym i inżynierskim.

Osoba do kontaktu

Aleksandra Zator
Politechnika Krakowska
Wydział Inżynierii Lądowej
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
II piętro; pokój 216;
tel.: 12 628-29-07
e-mail: szkus@pk.edu.pl

Najczęściej czytane:

Projekt „Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej – studia podyplomowe, szkolenia, kursy” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany pod nadzorem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego